فوتبال ایران
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نوید رضا قناد
نظرسنجی
طرفدار کدام تیم هستید؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سرمربی تیم ملی ایران ضمن تشریح دقیق برنامه های تیم ملی تا دیدار با قطر، به برخی افراد گفت که برای تیم ملی حاشیه نسازند زیرا زمان برای ما بسیار مهم و مسوولیت مان بسیار عظیم است.به گزارش سایت رسمی فدراسیون ،کارلوس کی روش روز شنبه در گفت وگویی با مدیر رسانه ای تیم ملی، ابتدا برنامه آتی تیم ملی را به این شرح اعلام کرد:

مرحله اول 28 بهمن: اعزام تیم ملی به دوبی و آغاز اردو و تمرینات در این شهر (بازیکنان استقلال یا ذوب آهن که روز 29 بهمن در مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند، روز 30 بهمن به این اردو ملحق خواهند شد).

4 اسفند: دیدار دوستانه با اردن در دوبی

5 اسفند: بازگشت به تهران

مرحله دوم 6 اسفند: ادامه اردو در تهران – هتل اوین

10 اسفند: دیدار با قطر در ورزشگاه آزادی

بررسی لیگ و آنالیز بازیکنان

کی روش در ادامه گفت: کادر فنی بطور دایم درحال بررسی دیدارهای لیگ است. کلیه بازیها چه از نزدیک و چه ازطریق دی وی دی دیده و آنالیز شده و این کار ادامه خواهد داشت. یکی از هدف های این کار، یافتن گزینه های جدیدی در پست های گوناگون است. براین اساس ما تا این لحظه به یک فهرست 23 نفری رسیده ایم که شالوده اصلی تیم ملی خواهد بود. در کنار آن، یک فهرست 16 نفره هم انتخاب کرده ایم که میانگین سنی آنها 21 تا 22 سال است. این گروه شامل بازیکنان داخلی و نیز بازیکنانی هستند که در خارج از ایران بازی می کنند و ما دایم آنها را زیرنظر داریم.

نگرانی از مصدومیت ها

سرمربی تیم ملی در ادامه این گفت وگو از مصدومیت های برخی بازیکنان ملی پوش و طولانی شدن آن ابراز نگرانی کرد و گفت: ما بسیار نگران مصدومیت هایی هستیم که برخی بازیکنان دارند و گزارش هایی که به ما رسیده حاکی از آن است که زمان این مصدومیت ها بیش از حد طولانی شده و به همین دلیل ما مدتی است نتوانسته ایم بازی بازیکنانی مانند خسرو حیدری، قاسم حدادی فر، پژمان نوری و مسعود شجاعی را ببینیم ضمن اینکه آندرانیک تیموریان هم به تازگی به جمع مصدومان پیوسته است.

تعامل با سازمان لیگ برای بهترین برنامه ریزی

کی روش درباره برنامه ریزی تیم ملی باتوجه به برنامه لیگ اظهار داشت: ما همچنان با سازمان لیگ درتعامل هستیم که بهترین برنامه ریزی را برای تیم ملی داشته باشیم. هدف ما این است تا جایی که امکان دارد به برنامه باشگاهها لطمه نخورد ضمن اینکه در کارهای اصلی و بنیادی تیم ملی هم خللی وارد نشود. البته این کار ساده ای نیست اما شک ندارم که برای دستیابی به چنین برنامه ای باید گاهی از خواست خودمان کوتاه بیاییم و درخواست ما از باشگاهها این است که به ما کمک کنند و در جایی که ممکن است از خواستهای خود بخاطر تیم ملی کوتاه بیایند. اگر هردوطرف بتوانند تا جایی که امکان دارد بهم کمک کنند، شرایط ایده آل خواهد بود و به همین علت کادر فنی با فدر اسیون و سازمان لیگ درتلاش هستیم تا به این برنامه برسیم. نظر من این است که باید بخاطر تیم ملی تمام سعی و تلاش خود را انجام دهیم تا به این هدف مشترک برسیم و من مطمین هستم اغلب مربیانی که در لیگ کار می کنند درپی این هستند که این تعامل را داشته باشند و هر کاری می توانند برای تیم ملی انجام دهند.

به قولم به مربیان عمل کردم

کی روش سپس در پاسخ به سوال مدیر رسانه ای تیم ملی مبنی براینکه برخی مربیان لیگ برتر از طولانی بودن مدت اردو برای بازی با قطر انتقاد کرده اند، گفت: تنها زمانی که می توانستیم در تاریخ دیدارهای دوستانه فیفا برای تیم ملی یک دیدار تدارکاتی ترتیب دهیم و مسایل تکنیکی و تاکتیکی را که مدنظر داریم با بازیکنان مرور کنیم، همین تاریخ 23 فوریه (4 اسفند) بود. پس از 24 نوامبر و بازی با اندونزی من با هماهنگی با سازمان لیگ قول دادم تا دیدار با قطر هیچ برنامه ای برای بازیکنان نداشته باشم و به قولم عمل کردم. از آن زمان تا دیدار با قطر یک فاصله سه ماهه است که ما بهیچوجه بازیکنان را دراختیار نداریم و این برای ما که در کوران مسابقات انتخابی جام جهانی هستیم قابل درک نیست اما من این کار را انجام دادم چون به مربیان لیگ برتر قول داده بودم. اکنون نیز طبق مقررات فیفا شش روز پیش از بازی با قطر می توانیم بازیکنان را دراختیار بگیریم و پس از سه ماه بدون فعالیت، یک دیدار تدارکاتی با اردن گذاشته ایم و چهار روز تمرین برای آن. آیا انتظار این است که ما هیچ کاری انجام ندهیم؟ واقعیت این است که ما درطول این 12 روز اردو، تنها 6 یا 7 روز تمرین فعال داریم که بتوانیم مسایل تکنیکی و تاکتیکی را مرور کنیم.

وی افزود: بازهم تاکید می کنم که در زمان استخدام من، این ماموریت ازطرف فدراسیون به من داده شد که تیم ملی ایران را به جام جهانی ببرم اما به آنهایی که به واقعیت نگاه نمی کنندو یا آن را نمی دانند باردیگر باید بگویم و تاکید کنم که انتخابی جام جهانی 2014 برای ما در سالهای 2011 و 2012 است. البته برای بعضی از تیم های دنیا جام جهانی در همان سال 2014 آغاز می شود اما حتی برزیل که میزبان است، در سالهای 2011 تا 2014 برای آماده شدن تیمش برنامه مشخصی دارد. برای ما خرداد 91 یعنی حدود 40 درصد راه جام جهانی که این را قبلا هم گفته ام. ما هدفمان فتح جام جهانی نیست، بلکه ابتدا صعود به این مسابقات و سپس موفقیت در ان است بنابراین من از این افراد سوال می کنم که ما چه زمانی باید کارمان را شروع کنیم؟ در سال 2016؟! برای سال 2006 سه ماه اردوی تدارکاتی داشتند ما کی این فرصت را داریم؟ برای من کاملا روشن است افرادی که این مسایل را عنوان می کنند علاقه ای به رفتن تیم ملی به جام جهانی ندارند و من علاقه ای به موفقیت تیم ملی در انها نمی بینم. البته به آنها احترام می گذارم اما اینها کسانی هستند که تنها جلو پایشان را می بینند. درنهایت فقط می توانم به آنها بگویم که زمانی را برای تلف کردن برای افرادی که منافع شخصی و باشگاهی خود را به منافع ملی و تیم ملی ترجیح می دهند، ندارم.

در مورد تیم ملی مسوولیت پذیر باشیم

کی روش در ادامه این گفت وگو اظهار داشت: برای چندمین بار تاکید می کنم و هشدار می دهم که جام جهانی 2014 برای ما در خرداد 91 رقم می خورد به همین جهت لازم است برای تیم ملی حاشیه سازی نکنیم. ما اگر برای پی ریزی یک برنامه برتر تلاش نکنیم، به مشکل برخواهیم خورد. همه باید بدانند که ما با یک محدودیت زمانی روبرو هستیم زیرا 14 خرداد نخستین بازی ما در مرحله پایانی است اما 9 و 10 خرداد تیم های ما در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند و این چالش جدی مااست بنابراین باید در کارمان جدی و مسوولیت پذیر باشیم. زمان برای ما بسیار مهم و مسوولیت مان بسیار عظیم است. این مسوولیت آنقدر بزرگ و ارزشمند است که من به مسایل حاشیه ای توجه نکرده ووقتم را با سخنان افرادی که علاقه ای به رفتن تیم ملی به جام جهانی ندارند، تلف نکنم.

درباره دو بازی با ساحل عاج و سوئد

سرمربی تیم ملی در پایان این گفت وگو درباره مسایلی که چندی پیش پیرامون دو دیدار دوستانه تیم ایران با ساحل عاج و سوید مطرح شد، گفت: بازی با ساحل عاج را به دلیل همان قولی که به مربیان باشگاهی داده بودم ونه بخاطر منافع خودم، رد کردم چون می خواستم به قول و قرارم با سازمان لیگ و مربیان پایبند باشم. اما بازی با سوئد ازنظر من یک دروغ بزرگ بود زیرا هیچگاه در این باره چیزی به من گفته نشد و اگر گفته هم می شد، به دلیل همان قول و احترام به آن، پاسخ رد می دادم و این هم یکی از آن دلایلی است که ما بتوانیم یک اردوی 12 روزه و یک دیدار دوستانه برابر اردن داشته باشیم.

نوع مطلب :
برچسب ها : http://www.football1390.mihanblog.com،
لینک های مرتبط : 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic